Використання силікалітів з різним розміром частинок при створенні ферментних кондуктометричних біосенсорів

Мова статті:
Англійська
Автор(и) статті:
Кучеренко І.С., Солдаткін О.О., Озансой Касап Б., Аката Б., Солдаткін О.П., Дзядевич С.В.
Вихідні данні статті:
Сенсорна електроніка і мікросистемні технології 2013, Т.10(1), Ст. 60-69
Назва журналу:
Сенсорна електроніка і мікросистемні технології
Рік публікації:
Volume:
Issue:
Ключові слова:
біосенсор, уреаза, глюкозооксидаза, силікаліт, цеоліт, мезолористі кремніеві сфери
біосенсор
уреаза
глюкозооксидаза
силікаліт
цеоліт
мезолористі кремніеві сфери
В роботі було перевірено можливість створення біосенсорів шляхом адсорбції ферментів (уреази та глюкозооксидази) на мікрочастинках силікалітів. Для дослідів було обрано кілька варіантів еилікалітів з різним розміром кристалів, а також цеоліт типу L та мезопористі кремніеві сфери. Частинки наносили на поверхню кондуктометричних перетворювачів, після чого проводили адсорбцію згаданих ферментів. Також, дпя порівняння, уреазу ко-іммобілізували разом з силікалітами під час ковалентного зшивання глутаровим альдегідом. В якості контрольного методу іммобілізації виступав метод ковалентного зшивання цих же ферментів глутаровим альдегідом. Всrановлено, що всі використані мікрочастинки можуть використовуватись як адсорбенти (з різною ефективністю); найкращі показники показали біосенсори на основі силікаліту (з розміром частинок 450 нм) та мезопористих кремніевих сфер.
Назва підрозділу:
Кафедра молекулярної біології, біотехнології та біофізики
ПереглядДолученняРозмір
vol_10_1_2013p19-20.djvu251.2 КБ