Метод молекулярного докінгу за участю SH2-доменів

Мова статті: 
Англійська
Автор(и) статті: 
В.В. Гурмач, О.М. Балінський, М.О. Платонов, П.О. Бориско, Ю.І. Прилуцький
Вихідні данні статті: 
Ж-л «Біотехнологія» Т. 5, № 2, 2012, с.31-40
Назва журналу: 
Біотехнологія
Рік публікації: 
2012
Volume: 
5
Issue: 
2
Ключові слова: 
протеїнові комплекси, SH2-домени, молекулярний докінг
Ключове слово: 
протеїнові комплекси
Ключове слово: 
молекулярний докінг
Ключове слово: 
SH2-домени
Створення новітніх фармацевтичних препаратів для лікування хвороб, пов’язаних з порушеннями функціонування протеїнових комплексів, є важливою медико-соціальною проблемою, яка потребує комплексного підходу до її вирішення, зокрема врахування останніх досягнень в галузі комп’ютерного моделювання біологічних процесів.
В огляді узагальнено дані літератури щодо структури, функціонування, класифікації, молекулярних порушень доменів SH2 (Src Homology), а також подано характеристику методу молекулярного докінгу, як одного з найперспективніших методів фармакологічних досліджень. Показано, що найбільший інтерес з погляду практичного застосування для отримання нових патентоспроможних інгібіторів протеїн-протеїнових взаємодій методом молекулярного докінгу становлять саме SH2-домени, оскільки вони беруть активну участь у внутрішньоклітинній передачі сигналів, виступаючи як посередники цих специфічних взаємодій.
 
Назва підрозділу: 
НДЧ
ІНСТИТУТ ВИСОКИХ ТЕХНОЛОГІЙ Матеріали дозволено використовувати на умовах GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike
Дизайн: Інститут високих технологій
Ivan Ivanov