Кінетичні властивості бутирилхолінестераз, іммобілізованих на поверхню рн-чутливих польових транзисторів, та інгібуючий вплив на них стероїдних глікоалкалоїдів

Мова статті:
Англійська
Автор(и) статті:
І.В.Бенілова, В.М.Архипова, С.В.Дзядевич, Н.Жаффрезік-Рено, К.Мартлє, О.П.Солдаткін
Вихідні данні статті:
Украинский биохимический журнал.- 2006.- 78, 2.- С.131-141
Назва журналу:
Украинский биохимический журнал
Рік публікації:
Volume:
Issue:
Ключові слова:
іммобілізовані холінестерази, потенціометричний біосенсор, глікоалкалоїди, оборотні інгібітори, кінетичні константи, афінність
іммобілізовані холінестерази
потенціометричний біосенсор
лікоалкалоїди
оборотні інгібітори
кінетичні константи
афінність
Досліджено інгібуючу дію стероїдних глікоалкалоїдів α-соланіну, α-чаконіну й томатину на сироваткові бутирилхолінестерази коня та людини, іммобілізовані на поверхні рН-чутливих польових транзисторів. За відсутності інгібіторів визначено оптимум рН та розраховано уявні кінетичні параметри (, ) іммобілізованих бутирилхолінестераз, використовуючи як субстрат ацетил- та бутирилхолін. Визначено уявні константи інгібування та коефіцієнти інгібування i0,5 обох досліджуваних ферментів, на підставі чого оцінено їхню афінність до даних глікоалкалоїдів. Обговорюється застосування досліджених холінестераз для біосенсорного визначення глікоалкалоїдів у різних середовищах у широкому діапазоні концентрацій (10-7–10-4 М).
Назва підрозділу:
Кафедра молекулярної біології, біотехнології та біофізики
ПереглядДолученняРозмір
UA BioChem Jur 2006.- 78, 2 p131-141.pdf1.14 MБ