«Найкраща наукова стаття» за версією журналу Journal of Bionanoscience

24-01-2017

     Професор кафедри теоретичних основ високих технологій Лозовський Валерій Зіновійович разом зі своїми аспірантами Русінчук Н.М. та Хилько О.Л. та у співпраці з Інститутом мікробіології та вірусології ім. Д. К. Заболотного та Інститутом фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України отримали нагороду у номінації «Найкраща наукова стаття» за результатами 2016 року за версією американського наукового журналу Journal of Bionanoscience. 
     Робота присвячена вивченню механізму дії наночастинок на віруси, а сааме впливу освітлення на цю дію. Автори запропонували та розвинули ідею фізичної природи антивірусної дії наночастинок, яка заснована на ефекті підсилення локального поля та формуванні стійких структур-нанонатен, що поглинають зовнішнє випромінювання.
     Автори сподіваються, що їх дослідження допоможуть у створенні нових універсальних методів антивірусної та антибактеріальної терапії.

 

Підсилення локального поля на поверхні вірусу за наявності наночастинки (результати обчислень)

 

ІНСТИТУТ ВИСОКИХ ТЕХНОЛОГІЙ Матеріали дозволено використовувати на умовах GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike
Дизайн: Інститут високих технологій
Ivan Ivanov