Факультатив з вибраних розділів загальної та квантової фізики для хіміків/біологів

Інcтитут/Факультет:
ІВТ
Курс:
1-Маг
Семестр:
Підсумковий контроль:
залік
Лектор:

Колежук О. К., д. ф.-м. н., професор

Кафедра:
Кафедра математики, теоретичної фізики і комп-рних технологій
Вид навчального курсу:
Курс за вибором студентів

Курс викладається в першому семестрі магістратури в обсязі 34 годин лекцій і 34 годин практичних занять. Цей курс є доповненням до базової підготовки з фізики для студентів, що не вивчали фізику як профільний фах. Метою курсу є більш детальне вивчення тих питань, які викликають у студентів труднощі  при слуханні основного курсу "Вибрані розділи загальної та квантової фізики". Крім цього, за бажанням студентів дається додатковий матеріал у вигляді розгляду "міні-проектів" -- комплексних задач, що дозволяють проілюструвати шлях наукового дослідження від побудови спрощеної моделі до розуміння фізичних ефектів і отримання кількісних оцінок. Демонструються приклади використання можливостей сучасних комп'ютерних систем символьних обчислень при розв'язанні цих задач.
Приклади тем, що розбиралися на факультативі :
- Розмірні та модельні оцінки в фізиці;
- Приклади модельних оцінок для  динаміки тіл у в’язкому середовищі, число Рейнольдса,  особливості мікросвіту;
- Оцінка якісного вигляду енергетичних спектрів без розв’язання р-ння Шредінгера ;
- Моделювання процесів дифузії за допомогою випадкових блукань і стохастичних рівнянь.
- Метод Монте Карло і його застосування в фізиці
- Основи теорії фазових переходів Ландау, поняття про роль флуктуацій
- Основи теорії ядерного і спінового магнітного резонансу

Список літератури:

А.Б.Мигдал "Качественные методы в квантовой теории" (.djvu)
H.C. Berg "Random walks in biology" (.djvu)
E.M.Purcell "Life at low Reynolds number" (.pdf)
Ashley Cadby "Some Aspects of Biological Physics"